Amfora hrála pro Martínka …

V neděli 11.9.2022 uzavřela Amfora svojí 48. fotbalovou sezónu v Chlumci u Ústí nad Labem a to zápasem pro Martínka K., zraněného při autonehodě. Pro něj se vybralo 25.639 Kč a šek si o poločase z rukou starosty Chlumce ing. Romana Zellitzera a prezidenta Amfory Petra Salavy převzala maminka chlapce Nikola Füsselová. Utkání předcházelo vyhlášení Fotbalisty Amfory 2022. Stal se jím ukrajinský hudebník a pedagog Oleg Sokolov. Rozhodčí Pavlín Jirků, spolu s kolegy Jiřím Šmídem a Martinem Beranem, přivedl na trávník nejprve trojici čestných výkopářů ( Antonín Panenka, Kateřina Kristelová a Tereza Kostková) a pak oba početně obsazené týmy. V dresu Amfory nastoupil v premiéře známý výtvarník (PHONE ART) Roman Řehák a v záloze po delší době udivoval technickými kousky Sagvan Tofi. Přestávkové soutěže pro děti obohatil devítinásobný mistr světa a pětinásobný mistr Evropy ve footbagu a fotbal free stylu Honza Weber. Amfora si odvezla tři body za vítězství 11:6, ale i tak bylo 800 diváků spokojeno. Její branky zaznamenali Fiala a Sokolov po třech, dva góly vsítil Michal Jiráň a po jedné Roman Skamene, Vojtěch Havelka a Přemysl Bičovský. Za domácí se trefili Karel Jakš třikrát, Vladimír Henzl, Alois Škultéty a Václav Purkard. Sestava Amfory: D.Šimon, P.Salava, T.Řepka, P.Bičovský, K.Dobiaš, P.Větrovec, S.Hložek, V.Tittelbach, S.Tofi, J.Weber, L.Hartig, V.Havelka, R.Řehák, D.Kozohorský, O.Sokolov, M.Jiráň, R.Skamene a J.Fiala. Kouč Jan Berger. FOTO: Matěj Salava