Narozen 7.8.1955 v Nymburce,ve znamení Lva. Otec ing. Vlastimil Salava a matka Jana Salavová.

Původně chtěl být elektrotechnikem, ale zlákal ho jiný svět… Jako devatenáctiletý založil v roce 1974 fotbalový klub osobností AMFORA, který v roce 2009 oslaví 35 let činnosti. Od roku 1980 doposud profesionální diskžokej. Odehrál již přes 5.500 diskoték, ale poslední roky uvádí diskotéky už jen sporadicky. V letech 1989-1996 působil v Čs. rozhlase, uváděl především oblíbený Noční proud.

Od roku 1985 spolupracuje s Čs. televizí. Uváděl Hitparádu ČST, Hity roku 1988,1989, Popkoktejl, Sportovce roku, soutěž Věčná hra a další pořady. Od roku 1994 spolupracuje s TV Nova. Moderoval pořady Gólparáda, Český bodygard, Babeta, Derby, Fotbalista roku a Miss aerobik. Na TV Prima moderoval opakovaně vyhlášení Nejlepší fotbalové XI. ČR a soutěžní pořad Bezva rodina. Na řadě projektů se podílel i jako scénárista a producent. Petr je autorem nebo spoluautorem pěti knih, ta poslední, plná veselých příběhů, nese název „Zápisky o válce koronavirové“

 

V letech 1985-89 uváděl hokejové studio pražské Sparty a první u nás uplatnil a naučil slavné „mexické vlny“. Několikrát moderoval Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku. Od roku 1993 spolupracoval s ČMFS resp. FA ČR a „žhavil“ diváky při utkáních fotbalové reprezentace ČR.

 

Je autorem slavného pokřiku a následného skákání „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop“. Už 3x zažil postup na ME a MS. V roce 1996 se s mikrofonem dostal až na slavný Old Trafford, stadion Manchesteru United, kde zdravil české diváky v hledišti před semifinále s Francií. Naše fotbalisty, vicemistry Evropy, potom vítal v Praze na Staroměstském náměstí. Dalším byl rok 1997 a postup do Francie a naposledy zápas s Holandskem v Praze na Letné, který znamenal postup na ME 2004 v Portugalsku. Společně s Martinem Dejdarem uváděl v roce 1998 10-ti hodinový pořad připravený pro několik desítek tisíc fanoušků opět na Staroměstském náměstí v Praze. Slavil se příjezd našich hokejistů, olympijských vítězů z Nagana.

 

Agentura Amfora, kterou Petr založil v roce 1991 a která začala fungovat od roku 1992, produkuje ročně okolo 100 sportovních a kulturních akcí. Častá spolupráce s TK PLUS Prostějov přinesla i setkání s Jaromírem Jágrem, Sergejem Bubkou, Janem Železným, Romanem Šebrlem, Pete Samprasem, Usainem Boltem a dalšími hvězdami.

 

 

S fotbalovým klubem Amfora navštívil 34 země světa včetně Brazílie, Japonska, Austrálie, Thajska, Ruska, Indonésie, Jihoafrické republiky, Kostariky, Spojených Arabských Emirátů, USA, Chile, Paraguaye, Kambodže (kde byl klub Amfora přijat králem Norodomem Sihamonim), Finska, Keni, Švýcarska, Vatikánu, San Marina, Lucemburska, Lichtenštejnska a dalších.

Od roku 1991 uvádí s Janem Čenským, Michalem Nesvadbou a mnoha dalšími hosty Vánoční show pro děti do 12 let. Každý rok toto turné zahrnuje cca 25 představení a Petr turné také sám produkuje. Tento pořad dosáhl už 630 repríz…

 

 

Jako moderátor vystřídal řadu partnerek, kterými byly postupně: Renata Dlouhá, Mahulena Bočanová, Olga Šípková, Yveta Blanarovičová, Tereza Kostková, Kateřina Brožová, Jana Štefánková, Iva Kubelková, Jana Nováková-Adamcová, Světlana Zárubová a další.

 

Od roku 1996 připravuje Petr s Ing. Vasilisem Panatsisem, majitelem CK Greece Tours Prague, programové kluby „GTP CLUB“. Této letní akce se zúčastnily desítky osobností a stovky klientů CK GTP.

 

V únoru roku 2002 byl Petr poctěn úlohou svědka Heleny Vondráčkové při její svatbě s Martinem Michalem.

Petr v roce 2001 vymyslel tenisové turné  CATT (Czech Art Tennis Tour). Toto turné, kde soupeří 40 tenistů ze světa kultury, sportu a podnikatelů si získalo velkou oblibu a uskutečněno bylo již 20 ročníků. Od roku 2011 Petr organizuje i golfová turné pod názvem Amfora Premier Golf Tour a odehráno tak bylo již 33 velkých turnajů.

 

Petr rád běhá, hraje tenis a fotbal a v zimě lyžuje. Životním sportovním úspěchem je pro něj dvojnásobné dokončení slavných Běchovic ve více, jak průměrném čase. Baví ho tradiční i nové projekty a práce je pro něj velkým koníčkem.

 

Mezi jeho nejúspěšnější projekty poslední doby patří obří plesy spol. ČERVA EXPORT IMPORT na pražském Žofíně, seriál Sportovců roku Olomouckého kraje, Moravskoslezského kraje a nově i Jihomoravského kraje. Vyhlášení Kulturních počinů roku, spolupráce při realizaci atletických mítinků SUPER GRAND PRIX Zlatá tretra, tradičních Plesů V ŽITĚ módní návrhářky Beaty Rajské, Dětské dny Městské části Praha 3, vyhlášení nejlepších Sportovců Ministerstva vnitra a galakoncerty Vánoční nostalgie. V listopadu 2019 oslavil spolu s 800 hosty, monstrózním pořadem v pražském Divadle Hybernia, 45.narozeniny klubu Amfora.

 

Petr se často věnuje charitě a spolu s klubem Amfora podporoval např. Hamzovu odbornou léčebnu Luže Košumberk, Klub opuštěných maminek Trutnov, ZOO Chleby, ZOO Praha, výcvik slepeckých psů a všeobecně pak dětský a mládežnický fotbal.

Petr je podruhé ženatý, jeho manželkou je Adéla, s kterou má syna Matěje (2007). Z prvního manželství má dceru Petru (1981) a ta už je maminkou tří synů – Mikuláše (2012) ,Eduarda (2014) a Alberta (2021).