Nádherná akce v Jezernici nedaleko Olomouce…

Letošní fotbalovou sezónu uzavřela Amfora v sobotu 9.9.2023 a to dlouho dopředu připravovaným zápasem v Jezernici. Brzy ráno vyrazila velká skupina hráčů, výkopářů a technického týmu ze sídla spol. FlixBUS ve Vestci u Prahy (dokonce zbrusu novým patrovým autobusem Pavla Steinera) a zbytek výpravy použil z nejrůznějších důvodů osobní auta. Areál v Jezernici byl už hodinu před utkáním nabitý k prasknutí a vše slibovalo velkou událost. Fotbalovou exhibici otevřel tenor Jakub Rousek tradiční árií Nessun Dorma (Vinceró) a pak už Pavlín Jirků a jeho asistenti Jaroslav Menšík a Miroslav Dreiseitel, přivedli čestné výkopáře a oba týmy. Ještě před zápasem ale obdržel cenu za 333. zápas v dresu Amfory Roman Skamene a poté byl vyhlášen Fotbalista Amfory 2023 Martin Kraus. Následoval čestný výkop čtveřice Jožka Černý, Josef Dvořák, Jaroslav Satoranský a Jitka Zelenková. Po pár sekundách vstřelil domácí Miloslav Zapletal úvodní branku a Amfora se hodně nadřela, aby do přestávky otočila skóre. Bělehradskou penaltu zopakoval Antonín Panenka a další gól vstřelil jeho syn Tomáš. Třetí gól hostů v první půli přidal Oleg Sokolov, který se po přestávce trefil ještě třikrát a zmíněný Tomáš Panenka ještě dvakrát. Za domácí skórovali Karel Hodis, Miroslav Hradilík, Lumír Nesvatba, Josef Voráč, Pavel Hradil a Robert Marek. Amfora si tedy odvezla těsnou výhru 8:7. Po skončení zápasu přímo na ploše potěšili přítomné svými písničkami folklórní král Moravy Jožka Černý, zpívající trenérská legenda Petr Uličný a Ital Davide Mattioli. Po skvostné svíčkové se vydala Amfora zpátky do Prahy spolu s konstatováním, že v Jezernici prožila opravdu krásný den a sehrála tak jeden z nejlepších zápasů své bohaté historie. Sestava Amfory: D. Šimon, P. Salava, P. Větrovec, P. Rada, P. Vrabec, V. Tittelbach, P. Bičovský, Z. Merunka, J. Weber, J. Rousek, Z. Merta, A. Panenka, T. Panenka, O. Sokolov, J. Zonyga, D. Mattioli, R. Řehák, M. Kraus, M. Jiráň a R. Skamene. Trenér Petr Uličný. FOTO: Matěj Salava