Petr Salava představuje fotbalový klub osobností ČR Amfora a Agenturu Amfora.

Fotbalový klub osobností České republiky – AMFORA  (AMatérské FOtbalové RArity) založil jeho prezident, moderátor, producent a scénárista Petr Salava v roce 1974.

Tvoří jej nejpopulárnější herci, zpěváci, moderátoři a bývalí vynikající sportovci České a Slovenské republiky, mezi nimi i několik mistrů Evropy, mistrů světa a olympijští vítězové.  Řada členů klubu Amfora má svou vlastní televizní show, jiní jsou držiteli prestižních ocenění, Zlatých a Diamantových desek.  Za dobu své existence sehrál Amfora klub Praha 744 zápasů, které vidělo 990.000 diváků ve 35 zemích světa. Výtěžky ze zápasů bývají věnovány tělovýchově, dětem a na charitativní projekty. Za dobu své existence věnoval klub Amfora na uvedená konta již více jak 18 miliónů korun.  Klub Amfora je od roku 1994 smluvním týmem společnosti Adidas. Klub Amfora má v současnosti 100 členů a věkový průměr je 55 let.

AMFORA kolem světa: Amfora není známá a úspěšná jen v České republice Od roku 1985 navštívila postupně tyto země :  Rakousko, Itálie, Německo, Francie, Belgie, Anglie, Řecko, Portugalsko, Brazílie, Tunisko, Slovensko, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Thajsko, Jihoafrická republika, Indonésie, Kostarika, Rusko, Spojené arabské emiráty, USA, Chile, Paraguay, Kambodža, Finsko, Keňa, Švýcarsko, Polsko, Maďarsko, Vatikán, Holandsko, San Marino, Lucembursko a Lichtenštejnsko. V těchto zemích, ve spolupráci se zastupitelskými úřady České republiky (dříve Československa) a za velkého zájmu krajanů i místních obyvatel, sehrála fotbalové zápasy, uspořádala kulturní vystoupení a přijali ji velvyslanci, ministři kultury a sportu, starostové, předsedové fotbalových federací a olympijských výborů, prezident České republiky Václav Klaus a dokonce i kambodžský král, Jeho veličenstvo Norodom Sihamoni.

Agentura Amfora: V roce 1991 zahájila svoji činnost Agentura Amfora, jejíž majitelem je Petr Salava. Kreativní a produkční tým Agentury Amfora ročně vymýšlí a zajištuje okolo 100 nejrůznějších akcí se zaměřením na kulturu a sport. Současně zastupuje kromě fotbalového klubu Amfora i řadu uměleckých a sportovních hvězd. Produkuje i prestižní tenisová turné, televizní pořady, plesy, koncerty  a nejrůznější prezentační eventy. Specialitou Agentury Amfora jsou i dětské pořady typu Vánoční show, které od roku 1991 zasahují formou vánočních turné celou Českou republiku. Technický tým Agentury Amfora je schopen a připraven ozvučit a nasvítit každou akci, dle požadavků klienta.