75. let kopané v Proboštově…

Přes 900 diváků se přišlo podívat v neděli 13.9.2020 na Amforu, která nastoupila na krásně zelený trávník v Proboštově. Ještě před utkáním obdržel místní dlouholetý organizátor František Šnobr od FAČR prestižní Cenu Dr. Václava Jíry. Pak už Pavlín Jirků ( asistenti Ing. Jiří Došek a Josef Topinka) odpískal nejprve čestný výkop Jitky Zelenková a Karola Dobiaše a pak už samotný zápas. Utkání se hrálo překvapivě nahoru dolu a domácí se už v 9. minutě ujali vedení brankou dlouholetého generálního sekretáře FAČR Rudolfa Řepky. Další gól přidal v 19. Minutě Tomáš Trojan a teprve po dalších 3 minutách se poprvé trefil Matyáš Hložek. Do přestávky skórovali ještě Radek Šírl a po něm Michal Jiráň. Poločasová přestávka patřila dětem a jejich soutěžím, které doplnily ukázky Honzy Webera. Po poločase skórovali za domácí Václav Sedlák a Petr Soukup a za Amforu ještě jednou skvěle hrající  Radek Šírl. Velmi aktivní byl i útočník Amfory, krasobruslařský Mistr Evropy Tomáš Verner, která na utkání dorazil i se svojí půvabnou thajskou manželkou Tammy. Remíza 4:4 byla nakonec zasloužená. V místní Sokolovně pak všichni hráči společně poobědvali a Vašo Patejdl měl, jako jediný,svého, slovensky hovořícího číšníka…  Zato Werner Kotas a Pavel Steiner se marně dožadovali německy hovořící obsluhy… Sestava Amfory: P. Steiner, P. Salava, J. Berger,  V. Patejdl, P. Větrovec, V. Tittelbach, A. Panenka, R. Šírl, M. Hložek, M. Jiráň, P. Poulíček, V. Havelka, J. Fiala, M. Procházka, J. Zonyga, R. Skamene, Z. Merunka, J. Weber, F. Slováček ml. a T, Verner. Trenér: Werner Kotas. FOTO: J. Markvart