90 let kopané v Blatné aneb akce jako hrom …

TJ Blatná připravila excelentně dvoudenní oslavy 90 let tamní kopané.

Velkou zásluhu na výborné organizaci má místopředseda FO Blatná Pavel Míka se svými kolegy. Vrcholem akce byl zápas TJ Blatná – ženy (divize) – Amfora. Na stadion si našlo cestu 1100 skvělých diváků. Velký potlesk přivítal nejen čestnou výkopářku Jiřinu Bohdalovou, která v Blatné před 50 lety točila komedii Bílá paní, ale všechny aktéry a aktérky exhibice, které na trávník přivedl rozšafný Pavlín Jirků. Divoká přestřelka skončila po poločase 1:2 spravedlivou remizou 7:7. Nejhezčí gól zápasu vstřelila domácí Vladimíra Kozáková, která vymetla šibenici bezmocného Pavla Steinera. Žolíkem trenéra Kotase se stal herec Martin Kraus, který hodně slavil a posléze zaspal a dorazil tak na posledních 11 minut. Ale i ty mu stačily na vstřelení dvou branek, z nichž ta druhá zaznamenaná hlavou, byla opravdu nádherná. Po skončení zápasu byl předán šek na 5000 Kč (10% z čistého zisku, zbylých 90% věnovala Amfora TJ Blatná) ) určený pro OS PREVENT Strakonice, pobočka Blatná. Šek převzal výkonný ředitel OS Tomáš Harant a u předání byla i starostka Blatné Kateřina Malečková. Před utkáním předal kytici Jiřině Bohdalové pamětník natáčení filmu Bílá paní, letos 90-ti letý Josef Jančar. Branky Amfory vstřelili: Sokolov 3, Jiráň 2 a Kraus 2. Sestava Amfory: P. Steiner, L. Koželuh, J. Čenský, V. Tittelbach, M. Kusín, P. Rada, P. Salava, P. Bičovský, F. Jakubec, J. Berger,  J. Fiala, O. Sokolov, R. Mácha, K. Šíp, M. Kraus, P. Poulíček, R. Skamene, M. Jiráň, J. Zonyga, A. Mišík, V. Hron. Trenér W. Kotas. Foto: Jiří Markvart