Amfora získala Lázeňský pohár …

V neděli 13.5.2018 se Amfora letos poprvé představila na domácí půdě a to v rámci zahájení 200. lázeňské sezóny v Mariánských Lázních. Ve svém 704. zápase historie a ve zbrusu nových dresech, vybojovala Lázeňský pohár 2018, který předal starosta ML Ing. Martin Kalina. Na nádherný trávník přivedl rozhodčí Pavlín Jirků oba týmy a čestné výkopáře – Terezu Kostkovou, Zoru Jandovou a Leška Semelku. Ještě před zápasem předala Amfora 3 míče Adidas, které zakoupila, určené pro trénink  místních fotbalových žáků, Antonín Panenka pak dostal dárek u příležitosti 100. zápasu v dresu Amfory a zlatý pohár Jan Rosák, který se po odehrání 289. zápasu v dresu Amfory loučil s aktivní činností. V týmu nastupoval od roku 1976 !!! Spoluhráči i diváci volali „Honzo děkujeme“… V prvním poločase dlouho nepadl ani gól, až skóre otevřel ukrajinský legionář Oleg Sokolov. Z penalty zvýšil ještě před přestávkou Jan Rosák a po pauze se přidali Tomáš Panenka, znovu Sokolov a dvakrát ostrostřelec Roman Skamene. Amfora se tak radovala z vítězství 6:2 (2:1). Zápasu přihlíželo 800 diváků včetně tří dam, které si odnesly polštář PerDormire, věnovaný Ing. Ludvíkem Machalou. V šatně se pak na oslavu pilo nealkoholické pivo Černý citron Litovel a všichni si pochutnali na skvostné svíčkové. Sestava: P. Steiner, J. Rosák, V. Tittelbach, P. Bičovský, P. Salava, T. Řepka, K. Dobiaš, V. Hron, P. Větrovec, J. Berger, O. Sokolov, R. Šírl, P. Poulíček, R. Skamene, Z. Merunka,  A. Panenka, T. Panenka, J. Fiala, M. Jiráň, D. Kozohorský. Trenér Werner Kotas. FOTO: J. Markvart