Fotbalista roku 2020 – Milan Pitkin…

Ve čtvrtek 24.9.2020 zakončila Amfora letošní zkrácenou (díky nemoci COVID 19) fotbalovou sezónu. V Benátkách nad Jizerou se slavilo 100 let tamní kopané a domácí stará garda vyzvala právě Amforu. Utkání předcházela dvojí sláva, nejprve byl oceněn domácí dlouholetý kapitán Michal Horák a pak převzal tradiční trofej určenou pro Fotbalistu roku Amfory bavič Milan Pitkin.  Rozhodčí Pavlín Jirků ho zasypal zlatým deštěm a poté už asistoval při čestném výkopu Moniky Absolonové a Heleny Vondráčkové, aby hned poté otevřel úvodním hvizdem samotný zápas. Domácí se okamžitě vrhli do útoku a v 10. minutě už vedli 2:0. Amfora se pak postupně zvedla, otočila a v poločase svítilo na ukazateli skóre 3:4. Po přestávce vyplněné dětskými soutěžemi a žonglováním Jana Webera se trefili už jen hosté a konečné skóre tak bylo 3:5.  Branky za domácí A. Kohout 2 a V. Poluda. Za Amforu skórovali M. Hložek 2, Berger, Jiráň a ve své premiéře v dresu Amfory Lukáš Hartig ( Bohemians, Sparta, Artmedia Bratislava a Zenit Petrohrad). Sestava Amfory: M. Michal, D. Šimon, P. Salava, J. Berger,  P. Rada, P. Větrovec, K. Dobiaš, P. Vrabec, L. Vízek, I. Hašek, M. Hložek, M. Jiráň, L. Hartig, M. Pitkin, P. Kopal, R. Skamene, J. Weber, V. Tittelbach, J. Ševčík a J. Čenský. Trenér: Werner Kotas. Vhledem k pandemické situaci v ČR zrušila Amfora od 25.9.2020 všechny tréninky až do konce října 2020.  FOTO: AS PRESS