Odešel František Jakubec …

Dlouholetý hráč Amfory František Jakubec zemřel v pátek 27.5.2016 ve věku 60 let.

František odehrál v dresu Amfory 200 zápasů. Patřil mezi nejspolehlivější hráče týmu a za pár dnů měl s Amforou odjet do San Marina. Bude nám moc chybět.  Jeho život a vlastnosti přesně popisuje přiložený dopis AFK Slavoj Podolí. Čest jeho památce !

 

 

 

Odešel nám velký fotbalista, kamarád a přítel.

František Jakubec  12.4.1956 – 27.5.2016

František Jakubec byl československý reprezentant, účastník mistrovství světa roku 1982 ve Španělsku.

V Československé reprezentaci odehrál 25 zápasů. Svou hráčskou kariéru spojil především s Bohemians Praha. Odehrál zde 260 utkání a v nich střelil 17 gólů. Získal s Bohemians mistrovský titul /1983/ a zahrál si i semifinále Poháru UEFA. V zahraničí hrál v Řecku za PAE Veronia a ve Švýcarsku za AC Belinzona Po ukončení angažmá ve vrcholovém fotbalu hrál České regionální soutěže a pro radost za svou milovanou Amforu.

František se také věnoval trenérské činnosti a posledních patnáct let strávil  v AFK Slavoji Podolí Praha, kde působil jako profesionální trenér mužstev dospělých.

Také zde působil jako trenér mládeže, kde se nejvíce věnoval dětem nejmenším, které se sportem teprve začínali.

František Jakubec je zakladatelem systému kroužků klubu, fotbalových škol a mateřských školek, kde mohou sportovat všechny děti bez rozdílu talentu a finančních možností.

Na Praze 4, byly tyto kroužky založeny zatím na pěti školách a devíti školkách. Každý týden  tímto způsobem sportuje přes 500 dětí.

Dalo by se vyjmenovat mnoho dalších zásluh o sport, ale také je zde třeba vyzdvihnout i jeho povaha rovného, usměvavého a férového člověka s mezinárodními zkušenostmi, který vše dobré co poznal, předával nám zde. Jak nám dospělým, tak těm nejmenším dětem.                                          

,, Právem patří do fotbalového nebe.“

František Jakubec zemřel po dlouhé a velmi zákeřné nemoci.

Čest jeho památce

 

                                                          AFK Slavoj Podolí Praha