Petr Salava dohlížel na Báječné ženy v běhu

V sobotu 31.10.2015 připravily právě Báječné ženy v běhu, pod vedením Karolíny Jeníkové, báječný Vinařský maraton ve Velkých Bílovicích.

Za nádherného slunečného počasí, po úvodním přivítání starostky Velkých Bílovic Marie Vlkové a starosty Čejkovic Ing. Pavla Novotného  byly odstartovány hlavní závody (maraton a půlmaraton) na trase Velké Bílovice, Čejkovice, Vrbice a zpět. Na start se postavilo 404 závodníků a závodnic. Běželo se mezi sklepy a krásnou přírodou. Deset minut poté odstartovala charitativní  Vinařská míle, které se zúčastnilo několik desítek rodinných týmů. Startovné bylo dobrovolné a celá vybraná částka 5.905 Kč, byla předána na konto Nadace Rebečina křídla. Tato nadace podporuje léčbu malé Rebečky trpící nemocí Motýlích křídel. Na všechny účastníky čekala v cíli sklenička v podobě medaile a vyhlášená vína Velkobílovických vinařů a spousta dárků od partnerů akce. Petr Salava provázel slovem celou akci od rána až do večera. To byl vlastně také svým způsobem maraton. Foto: ASALA.