Přes kopírák, jako v roce 1975…

V neděli 10.5.2015 nastoupil hvězdný výběr Amfory v Sadské, aby si tím připomněl první velký zápas historie Amfory, sehraný na stejném hřišti 10.6.1975.

Záštitu nad utkáním převzala starostka Sadské Mgr. Eva Jurinová a do ochozů našlo cestu 1200 diváků, kteří velkým potleskem ocenili čestný výkop Karla Gotta, Karla Štědrého a Josefa Dvořáka. Na utkání dorazili i čtyři hráči z první historické sestavy Amfory – Vladimír Táborský, František Ringo Čech, Werner Kotas a Petr Salava. Ti dostali pěknou kytici a pak už se ujala vlády Dagmar Damková. Amfora i domácí rozehráli naprosto vyrovnanou partii. Po poločase 2:2 se Amfora rozstřílela a 6 minut před koncem vedla 5:2. Závěrečný finiš domácích připomínal pověstnou kanadskou hokejovou power play a týmu AFK Sadská se podařilo v poslední minutě vyrovnat… Zápas tedy skončil remizou 5:5 stejně, jako před 40 lety. K obědu bylo báječné vepřo-knedlo-zelo paní Novákové a předseda AFK Michal Klokočník zářil štěstím, protože výtěžek ze vstupného pokryje náklady na zatravnění tréninkového hřiště. Amfora navíc věnovala domácím kompletní sadu dresů. Branky: Skamene 2, Řezníček, Sokolov, Hron. Sestava: P. Steiner, J. Rosák, P. Větrovec, P. Salava, P. Rada, V. Tittelbach, P. Bičovský, F. Jakubec, J. Čenský, Z. Merunka, P. Řezníček, A. Panenka, K. Šíp, M. Kraus, V. Hron, F. R. Čech, M. Jiráň, R. Skamene,  O. Sokolov, M. Čamaj. Trenér W. Kotas, asistent K. Dobiaš. Foto: Jiří Markvart.